Перед тим як запропонувати Вам цей чудовий польський кришталь, ми неодноразово спостерігали за роботою кришталевих майстрів, які передають свої навички з покоління в покоління. Тут працюють дід, батько, син і навіть онук (буває не один). Адже це складне ремесло, йому потрібно вчитися багато років. Кожен виконує свою окрему ділянку роботи та є вузьким спеціалістом, якому немає рівних. Вражає, з якою любов'ю ці люди ставляться до свого нелегкого ремесла. А різьбярі по кришталю – це справжні художники, які перебувають у привілейованому становищі. Кожна кришталева вазочка, салатниця, келих і навіть маленька чарочка або стопочка вирізаються лише вручну впевненими та м'якими рухами майстра. Після кожного «стібка» він акуратно обтирає виріб, милується та скептично придивляється. Ну, а коли чудовий кришталевий виріб закінчено (треба сказати, деякі кришталеві вази, цукерниці, кошики, глеки, графини, штофи виготовляються кілька днів), тоді вже весь колектив підходить помилуватися, оцінити, похвалити.

І справді є що цінувати і чим милуватися. Їхні твори вже давно визнані у всій Європі. Деякі кришталеві вироби виготовляються лише за індивідуальними ескізами на замовлення. Звичайно ж, ми хочемо, щоб і в Україні можна було купити кришталь такої високої якості, що прикрасить будь-який будинок і впишеться в будь-який інтер'єр. Собі, у подарунок коханим жінкам (кришталеву скриньку, сувенір, вазу, салатницю, фруктівницю,…) або у подарунок чоловікам (кришталевий м'яч, попільничку, штоф, графін, склянки для віскі або келихи для коньяку, з яких так приємно пити вишукані міцні напої і тримати у руках). Нагородити кришталевою вазою співробітника або зробити статусний подарунок шефу (босу) з кришталевих наборів – ніколи не буде «збитим», не вийде з моди.

Кожен виріб ми відбираємо спеціально для Вас і намагаємося запропонувати таку ціну на кришталь, щоб купити його в Україні могли дозволити багато хто. Нехай Ваш будинок прикрашають справді шикарні та цінні речі, які Ви зможете передавати у спадок своїм дітям.

Відразу нам розповіли і історію польського кришталю.

Інтенсивний розвиток скляної промисловості в Європі почався в 4-му столітті, коли процес виготовлення скла був освоєний на території Італії, Франції та Іспанії. Венеція, а потім і острів Мурано, де дуже високоякісна продукція, яка цінується в усьому світі, виготовляється і до сьогодні, стали важливими центрами виробництва скла. З'явилися гарні дзеркала. Було розроблено нові технології виробництва скла зі значно більшою твердістю та прозорістю – з'явився кришталь. Усі секрети виробництва старанно зберігалися майстрами. Це дозволило острову стати безперечним лідером у виробництві розкішних виробів зі скла та кришталю.

Найстаріші кришталеві вироби, виявлені біля Польщі (острів Волин) датуються 10-11 століттям. Перше виробництво польського кришталю почалося між 12-м та 13-м століттям у селі Kruszwika. Найстаріші спогади про польські скляні заводи в районі Малопольського починаються з 14 століття. Пік розвитку виробництва кришталю та скляної промисловості відзначався у 18-19-му столітті. На той час на скляному заводі Заверце вже активно використовувалися унікальні традиції виробництва скла та кришталю в регіоні.

За стандартом, продукція з кришталю повинна містити від 24% PbO (оксиду свинцю) та вироблятися вручну. Спочатку скло нагнітається із застосуванням сили легких склодува, поруч воно формується та отримує вишукану форму кришталевого виробу завдяки умілим рухам рук майстра-формувальника. Які візерунки прикрасять кришталеві вази, глеки, склянки, келихи або чарки також залежить від людини, машини на виробництві не використовуються. Декоратори створюють оригінальні зображення із застосуванням алмазних дисків.

Для прикраси виробів із кришталю також застосовуються різні темові орнаменти та малюнки – наприклад, кришталевий набір Hunter (Мисливець): графін та склянки, келихи для коньяку, кухлі для пива, штоф із зображенням тварин та мисливців.

Кришталь високої якості характеризується не лише унікальною естетичною цінністю, а й міцністю – він практично не б'ється та не сколюється. Кришталевий посуд завдяки такій міцності та стійкості до миючих засобів (також і при миття в посудомийній машині) чудово підходить для щоденного використання. Ви можете насолоджуватися цією красою не тільки у великі свята, а щодня.